<br /> <b>Notice</b>: Undefined variable: sayfa_bilgi in <b>/home/istenile/kpsstercihim.com/fonksiyonlar.php</b> on line <b>542</b><br /> 26nc tercih... - Okul ncesi retmenlii - KPSS Tercihim
KPSS Rehberiniz
Özel arama yükleniyor...

KPSS FORUM

Notice: Undefined index: uye_no in /home/istenile/kpsstercihim.com/forum/forum-konu-oku.php on line 19
  • 26nc tercih...

1358 okunma 9 cevap
    gzin bedi05 Eyll 2013 / 00:19
  • 26y kura ile mi atyorlar?? puanlara baklyor denilmiti..bir de kp da gitmezsek 1 sene hakkmz yanyor...peki gidip de geri dnersek hakkmzda yasal ilem vs. balatlr m?
  • 1Hrkal05 Eyll 2013 / 00:25
    @gzin bedi:

Brannzdaki tm adaylar puan srasna gre sralanr. En yksek puanl aday ilk tercihine atanr, dier adaya geilir. Bu adayn tercihlerine srayla baklr, ardndan yine dier adaya geilir. Bu ekilde taban puana kadar tm adaylara baklr, eer kontenjan dolmamsa ilgili kuruma atanr.

Diyelim ki bo kontenjan kald. Bu sefer taban puana kadar atanamayan adaylar puan srasna dizilir ve ilk adaydan balayarak kurumlara RASTGELE yerletirme yaplr, kontenjanlar tamamen dolana kadar veya tm adaylar yerletirilene kadar bu ilem devam eder.
  • 2m.k.05 Eyll 2013 / 02:12
    sralama alm saysna tutuyorsa ve 26 almsa kesin atanrsnz diye aklama yapm baka siteler
  • 3Hrkal05 Eyll 2013 / 07:47
    1000 kii alnyorsa ve 900. sradaysanz ancak ilk 25 tercihiniz tutmuyorsa, 26'y atnzda kesin atanrsnz diyemeyiz. Sistem taban puana kadar bo kontenjanlara yerletirme ilemini gerekletirmeye alr, ardndan 26'dan atama iin bo yerlere rastgele yerletirme yaplr.
  • 4gzin bedi05 Eyll 2013 / 10:29
    ben 26y atm 1700 ksr alnacak ben 1473m gidemeyeceim bir yer karsa diye korkuyorum...yada gittikten sonra brakrsam diye...byle bir durumda ne uygulandn biliyor musunuz?
  • 5fundi05 Eyll 2013 / 11:50
    26y acacam sralamam 959. 1789 kii alncak.kesin atanrm dyemez mym ?
  • 6m.k.05 Eyll 2013 / 12:54
    ama memurlar net acklama yapm kesin atanrsnz diye hangi bilgi doru ya herkes baka biey sylyo
  • 7berkaybektas05 Eyll 2013 / 13:40
    gidemeyeceiniz yer ktnda gitmezseniz 2 yl tercih hakknz olmuyor. gidip istifa ettiinizde de sanrm byle bir uygulama var ama ka yl olduunu bilmiyorum
  • 8gzin bedi05 Eyll 2013 / 20:54
    gitmezsek 1 yl,gidip de istifa edersek 2 ylm..
  • 9Hrkal05 Eyll 2013 / 21:10
    memurlar.net sitesindeki haber u ekilde:

26. Tercih nedir?

Adaylarn, 25 adet tercih yaptktan sonra Tercihlerim dndaki eitim kurumlarna atanmak istiyorum. seeneini iaretlemesi durumudur.

Sistemin ileyii

26. tercihi iaretleyen bir adayn, ilk 25 tercihi dolu sistem bu aday ayr bir havuza alr. Bu adaydan sonraki adaylardan ilk 25 tercihi dolu olup da 26y seenler de bu ekilde havuza alnrlar. Bu havuza alma ilemi havuza alnan aday says = yerletirme yaplmam okul says durumu gerekleene kadar devam eder.

Bu aamadan sonra havuzdaki retmen adaylar, bo kalan okullara sistem tarafndan rastgele yerletirilirler. (ki bu bo kalan okullar bu aamaya gelene kadar adaylarn hi tercih etmedii veya tercih eden adaylarn bu okullara sra gelmeden nce baka okullara yerletii iin bota kalan okullardr.)

Kaynak: http://www.memurlar.net/haber/401777/

Bu aklama ile bizim aklamamz arasnda bir fark yok arkadalar.

Warning: Use of undefined constant _HATA - assumed '_HATA' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/istenile/kpsstercihim.com/forum/forum-konu-cevap.php on line 37
Bu konuya cevap yazabilmek iin ye olmalsnz.
ye olmak iin tklaynz.

Kalegra Bilişim

KPSS Reklam

KPSS Tercihim sitesi içeriğindeki yazılar kopyalanamaz ve alıntılanamaz. ©2010-2024